اناگرام تیپ 2

اناگرام

تیپ ۲: کمک‌کننده و بخشنده

خصوصیات بارز تیپ دو اناگرام:

یاری دهنده، مراقب، بخشنده، امدادگر، کمک‌گرا، دلسوز، غم‌خوار، همدل، فداکار، سخاوتمند، دست و دل باز، اهل دوستی و معاشرت، تشویق کننده، همراه، پشتیبان، حامی، مهربان، توجه به دیگران، مشتاق به پرورش دیگران، طالب همدلی و تایید، مهرطلب.

اینیاگرام تیپ دو کمک کننده

تیپ‌دویی‌های اینیاگرام با کمک کردن به دیگران در حقیقت دارند خود را بروز می‌دهند، آنان با این نوع خودابرازگری، رابطه‌ای احساسی با دیگران برقرار می‌کنند و همچنین با سازگار کردن خود با خواسته‌های دیگران، می‌توانند محبت آنان را نیز جلب کنند.

تیپ‌دویی‌های اناگرام تمام تلاش خود را می‌کنند که کارها حتما با کمک آن‌ها انجام شود، زیرا از طریق کمکی که می‌کنند، دوست داشته می‌شوند و همچنین از آنان قدردانی نیز می‌شود.

اینیاگرام تیپ 2 کمک کننده

آنان خود را وقف برآوردن نیازهای دیگران می‌کنند، خود را با دیگران تطبیق می‌دهند تا نیازهای ایشان را برطرف کنند و در این مسیر نیازهای خود را نادیده می‌گیرند.

آنان نقش مهمی در زندگی دیگران ایفا می‌کنند تا جایی که حضورشان برای دیگران ضروری می‌نماید. و از اینکه به آنان نیاز دارند، احساس غرور می‌کنند.

اینیاگرام تیپ 2 کمک کننده

برای برآورده کردن نیازهای افراد گوناگون، خودهای گوناگونی دارند. و از این بابت دچار سردرگمی می‌شوند و نمی‌دانند که کدام‌یک از این خودها، خود واقعی ایشان است. آنان از نیازهای خود بی‌اطلاع‌اند؛ گویی نیازهای‌شان با برآورده‌کردن نیازهای دیگران بر‌طرف می‌شود. در عین حال کمک کردن به دیگران به ایشان احساس محدود بودن می‌دهد. و این‌گونه است که احساس تنگنا و اسارت می‌کنند و خواستار آزادی‌اند.

تیپ دو ایناگرام این قابلیت را دارد که حامی و مراقبت‌کننده‌ی بسیار خوبی باشد.

نویسنده: سید علی باقری مدرس انیاگرام

انیاگرام تیپ 2

برای آشنایی بیشتر و  شناخت تیپ های شخصیتی اینیاگرام می توانید فایل صوتی آموزش اناگرام را تهیه نمایید.

شخصیت شناسی اینیاگرام و آموزش اناگرام

2 پاسخ
  1. الهه
    الهه گفته:

    من هم تیپ ۲ هستم . بر اساس این دسته بندی . همیشه نیازهای دیگران برام تو اولویت بوده . و وقتی دارم با سرعت بالا بسوی هدفم میتازم ، به محض اینکه کسی ازم درخواست کمک کنه . از اسب پیاده میشم و کمکش میکنم و گاهی وقتها حتی هدفم رو گم میکنم .

    البته مدتیه دارم رو خودم کار میکنم . نوشتن اهداف شخصی و گذاشتن تاریخ سررسید برای دستیابی به اهدافم . روش موثری بوده که راه زندگی خودمو گم نکنم

    پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *