اناگرام تیپ 6

اناگرام

تیپ ۶: اهل وفا و شکاک

خصوصیات بارز تیپ شِش اناگرام:

وفادار، متعهد، امنیت‌مدار، مسئول، مضطرب، بدگمان، سخت‌کوش، سازمان‌دهنده، تیزبین، وظیفه‌شناس، ارزیاب، بازرس، با پشتکار، محتاط، متعصب، راست‌پندار، تاخیر در انجام کارها، شکاک، محافظه‌کار، بدبین، منفی‌باف، امین، معتقد، مسئولیت‌پذیر، دارای حالت تدافعی توأم با پرخاشگری، نگهبان، عیب‌یاب، وفادار به دوستان خود، وفادار به باورهای خود، دارای وحشت بی‌موردِ ناشی از توهم، عدالت‌طلب، وفاجو، قابل اعتماد، معنویت‌گرا و سنت‌گرا.

اینیاگرام تیپ دشش اهل وفا

تیپ‌ششی‌های اینیاگرام همواره به انگیزه‌های دیگران مشکوک‌اند؛ مخصوصاً اگر مخاطبین‌شان صاحب منصب باشند. آنان مشغله‌ی ذهنی بسیاری درباره‌ی افراد صاحب منصب در محیط کار دارند؛ و یکی از این دو گزینه را برمی‌گزینند: یا مطیع آنان می‌شوند و یا برعلیه آن‌ها رفتار می‌کنند.

آنان واجد اهدافی متعالی هستند، اما سابقه‌ی زیادی نیز در رها کردن کارها در نیمه‌ی راه دارند. ایشان بیشتر به آنچه می‌خواهند به انجام برسانند فکر می‌کنند، تا آنکه به آن عمل کنند. از عمل کردن می‌هراسند و طفره می‌روند؛ زیرا وقتی اقدام‌شان آشکار شود، مجبور می‌شوند که به مخالف خود حمله کنند. آنان زمان موفقیت نگرانی بسیار زیادی را تجربه می‌کنند؛ موفقیت برای ایشان حکم روبه‌رو شدن با نیروهای مخالف را دارد.

اینیاگرام تیپ 6 اهل وفا

تیپ‌ششی‌ها زمانی که خود را نسبت به فرد یا هدفی متعهد بدانند، بسیار به آن وفادارند.

آنان واجد بدبینی و شک بسیار زیادی هستند و ذهنیت «بله، اما…» و «شاید درست نباشد.» دارند. همواره در محیط اطراف به دنبال یافتن سرنخی هستند که نگرانی و شک درونی‌شان را توجیه کند. این شیوه‌ی مواجهه با محیط اطراف، ذهنیت‌شان مبنی بر تهدیدآمیز بودن دنیا را تقویت می‌کند و نیز باعث می‌شود تا به انگیزه‌ها و اهداف پنهان دیگران پی ببرند.

آنان بیشتر اوقات ساز مخالف می‌زنند و دلایلی می‌آورند تا موضوع را کم‌ارزش جلوه دهند. ایشان نگران بروز رفتارهای خشن هستند؛ هم از سمت خودشان و نیز از جانب دیگران.

اینیاگرام تیپ 6 اهل وفا

شک مانند خوره روح آنان را می‌خورد. گاهی گمان می‌کنند که تحت تعقیب هستند، و اغلب اوقات خود را در تنگنا احساس می‌کنند. به همین دلیل به شکلی معترضانه به جنگ چیزهایی می‌روند که از آن‌ها می‌ترسند.

تیپ شِش اناگرام این قابلیت را دارد که با روحیه‌ی تیمی فوق‌العاده‌اش، سربازی وفادار و دوستی خوب باشد. وی برای دستیابی به یک آرمان و هدف، آنگونه می‌کوشد که گویی سود شخصی خودش در میان است.

نویسنده: سید علی باقری مدرس ایناگرام

انیاگرام تیپ 6

برای آشنایی بیشتر با انواع تیپ شخصیتی اینیاگرام می توانید فایل صوتی آموزش اناگرام را تهیه نمایید.

شخصیت شناسی اینیاگرام و آموزش اناگرام

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *