جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

آموزش رایگان اینیاگرام

۹ تیپ شخصیتی ایناگرام در تعاملات شان چگونه هستند؟

۹ تیپ شخصیتی

فهرست مطالب

همه ی ما ۹ تیپ شخصیتی ایناگرام در تمام طول روز با دیگران تعامل داریم؛ تلفنی، حضوری یا آنلاین. برخی از ما تعامل با دیگران را دوست دارند و برخی خیر. برخی از تعامل با دیگران تحت شرایط خاصی لذت می برند؛ برای مثال زمانی که در حالت استراحت هستیم و یا گفتگوهایمان احساسی یا فکری است، یا زمانی که بقیه را به خوبی می شناسیم. تعاملات موثر کاری با اینکه ما درون­گرا یا برون­گرا هستیم ندارد و بیش تر با نوع تیپ ایناگرامی ما و بقیه سروکار دارد.

9 تیپ شخصیتی ایناگرام

استفاده از تعاملات ایناگرامی به ما نشان می­ دهد که چگونه به طور موثرتری با تیپ های شخصیتی نه گانه ایناگرام تعامل داشته باشیم. با دانستن این موضوع که هر کدام از تیپ­ های شخصیتی انیاگرام چگونه ارتباط برقرار می­ کنند و با هم تعامل می­ کنند. چگونه این تفاوت­ ها تعاملات ما را تحت تاثیر قرار می­ دهد. و ما چه کاری برای ارتقاء روابط بین فردی خود می­ توانیم انجام دهیم.

9 تیپ شخصیتی انیاگرام

نقاط قوت ۹ تیپ شخصیتی اناگرام در تعاملات

شناخت تیپ های شخصیتی انیاگرام باعث می شود تا با شناخت نقاط قوت ۹ تیپ شخصیتی آناگرام بدانیم چگونه با دیگران ارتباط بهتری برقرار کنیم.

انیاگرام تیپ ۱: مودب، استوار، متعهد به روابط مهم، بامزه هستند مخصوصا وقتی آرامش دارند.

انیاگرام تیپ ۲: مهربان، علاقمند به بقیه افراد، سوالاتی می­ پرسند که بقیه را هم درگیر می­ کند.

انیاگرام تیپ ۳: به طور کلی خوشبین، داشتن روحیه ی “من می ­توانم” آنان می­ تواند مسری باشد، مهارت­ های اجتماعی بالایی دارند و کاری می ­کنند که مردم احساس راحتی داشته باشند.

انیاگرام تیپ ۴: به آسانی ارتباطات عمیق برقرار می کنند، به مسائل احساسی و عاطفی حساس هستند. مایل هستند که در گفتگوهای مهم درگیر بمانند.

انیاگرام تیپ ۵: به شدت نسبت به موضوعات گوناگون آگاهی دارند، چارچوب دارند و شفاف هستند، غیرقابل نفوذ هستند.

انیاگرام تیپ ۶: از گفتگوهای پویا و شوخ طبعانه لذت می­ برند، راستی و صداقت دارند، به روابط مهم وفادار هستند.

انیاگرام تیپ ۷: بامزه هستند، شور و اشتیاق­ آنان مسری است، انرژی بالایی دارند، خودجوش هستند.

انیاگرام تیپ ۸: رک، صریح و صادق هستند. فهم مسائل پیچیده را آسان می کنند.

انیاگرام تیپ ۹: به آسانی می­ توان با آنان صحبت کرد، پذیرا، دست ­یافتنی، علاقه­ مند، تایید کننده، آرام و خونسرد هستند.

9 تیپ شخصیتی اینیاگرام

چالش‌های نه تیپ شخصیتی ایناگرام در تعاملات

دستاورد شناخت ۹ تیپ شخصیتی انیاگرام و چالش های آنان در تعاملات، کاهش سوءتفاهم ها در روابط خواهد بود.

ایناگرام تیپ ۱: پیام های قضاوتیِ  شفاهی و غیرشفاهی می دهند، وقتی که ایده هایشان به چالش کشیده می شوند لحن صحبت تندی پیدا می کنند، به راحتی انتقاد می کنند.

ایناگرام تیپ ۲: برای بیان احساسات واقعی خود بی میل هستند، به جای خودشان بیش­تر روی بقیه تمرکز می ­کنند، این پیام را می دهند که خواهان چیزهای ناگفته هستند و نیز بی پروا هستند.

ایناگرام تیپ ۳: عجول هستند، به موضوعات یا افراد علاقه مند نیستند، به نظر غیرقابل اعتماد یا صحنه سازی کننده می آیند.

ایناگرام تیپ ۴: بیش­تر از آن که به دیگران علاقه نشان دهند راجع به خودشان صحبت می­ کنند، بیش از حد خاص هستند، خلق و خوی متغیر دارند.

ایناگرام تیپ ۵: بی میل به درگیر شدن در مسائل هستند، به نظر بریده و دور می ­آیند (دوری می کنند)، احساسات شان را بروز نمی دهند، غیر قابل دسترس هستند.

ایناگرام تیپ ۶: مشکوک رفتار می کنند، در مدت زمان کوتاهی سوالات زیادی برایشان پیش می آید، زمانی که گیج یا عصبی هستند نیاز به تایید دیگران دارند.

ایناگرام تیپ ۷: بیش­تر از اینکه گوش بدهند صحبت می کنند یا وسط حرف دیگران می پرند. علاقه خود را به سرعت از دست می دهند و به سرعت از درگیری با مخاطب و موضوع خارج می شوند. موقعیت های جدی را با شوخی یا حواس پرتی خنثی می کنند.

ایناگرام تیپ ۸: درخواست­ کننده و دستور دهنده هستند، علاقه­ مند به نقطه نظرات مخالف نیستند و توجهی به آنان نشان نمی دهند، به آسانی عصبانی می شوند.

ایناگرام تیپ ۹: تظاهر به موافق بودن با موضوع می کنند؛ در صورتی که اینطور نیست. مایل به گفتن اینکه دقیقا چه احساسی دارند یا به چه چیزی فکر می کنند نیستند.

9 تیپ شخصیتی اناگرام

نکات بهبودی برای ۹ تیپ شخصیتی ایناگرام در تعاملات

شناخت ۹ تیپ شخصیتی، در ایجاد ارتباط موثرتر با هر یک از تیپ های شخصیتی ایناگرام به ما کمک خواهد کرد.

ایناگرام تیپ ۱: بیش­تر انعطاف ­پذیر باشید، واکنشی و قضاوتی نباشید و بیش­تر آرامش خود را حفظ کنید، خندیدن به خودتان را یاد بگیرید.

ایناگرام تیپ ۲: خودتان را اول به خودتان و سپس به دیگران بشناسانید؛ از طریق این تمرین که: واقعا چه احساسی دارید، چه خواسته ای دارید و به چه چیزی فکر می کنید.

ایناگرام تیپ ۳: با بقیه بیش­تر به صورت خودجوش و واقعی ارتباط برقرار کنید، کشف کنید که چه می خواهید و چه احساسی دارید؛ نه اینکه چه باید بخواهید و چه احساسی باید داشته باشید.

ایناگرام تیپ ۴: واقع­ گرایی و عواطف را با هم در آمیزید تا در قلب و ذهن و بدن خود تعادل را بیابید.

ایناگرام تیپ ۵: خودتان و افکارتان را بیشتر به اشتراک بگذارید، احساسات و تجربیات شخصی خودتان را بیشتر بیان کنید و بیش­تر راجع به حقایق صحبت کنید.

ایناگرام تیپ ۶: ایمان بیش­تری به خودتان و دیگران داشته باشید تا بتوانید آنچه را که اتفاق می افتد مدیریت کنید، متعادل باشید.

ایناگرام تیپ ۷: یاد بگیرید که بیش­تر به صورت ذهنی، احساسی و فیزیکی روی خواسته های خود تمرکز کنید، و با دقت بیشتری گوش فرا دهید.

ایناگرام تیپ ۸: نقاط آسیب پذیری، ناراحتی ها و عصبانیت­ های خود را با آغوش باز بیش­تری پذیرا باشید.

ایناگرام تیپ ۹: خودتان، افکارتان، احساسات، نیازها و ترجیحات تان را ابراز کنید؛ حتی آن­ هایی را که با بقیه افراد در تضاد هستند.

9 تیپ شخصیتی انیاگرام
شاید این مطالب را دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *