اناگرام تیپ 8

اناگرام

تیپ ۸: سلطه‌جو و چالشگر

خصوصیات بارز تیپ هشت اناگرام:

رئیس، چالشگر، قدرتمند، مقتدر، خودبسنده، سرنوشت‌ساز، خودرأی، کله‌شق، مواجهه‌گر، قاطع، مستقل، اهل عمل، استوار، اهل رقابت، واقع‌بین، صریح، رُک، حیله‌گر، مُصرّ، خودسر، مبارزه‌طلب، خشمگین، غضبناک، بی‌باک، صاحب‌اختیار، دست و دل باز، سازنده، استوار، الهام‌بخش، پیشگام، رهبر، متکی به خود، افراطی، قاطع، پشتیبان، تأمین‌کننده، کارفرما، خودکامه، لجوج، سرسخت، دارای روحیه‌ای شکست‌ناپذیر، جنگجو، قدرت‌طلب، راسخ، بااراده، بزرگ‌منش، هدایت‌کننده، جسور، شجاع، قاطع، رک‌گو، پرکار، سخت‌گیر، مستبد، تندخو، خودبزرگ‌بین، پرخاشگر و مقابله‌گر.

اینیاگرام تیپ هشت سلطه جو

تیپ‌هشتی‌های اینیاگرام اهل جنگ و مبارزه هستند و رویارویی و برخورد را دوست دارند. آنان خشم خود را آشکارا ابراز می‌کنند و از قدرت‌نمایی ابایی ندارند. آنان برای مخالفانی که در مقابل‌شان می‌ایستند و با آنان مبارزه می‌کنند احترام بسیار زیادی قائل هستند.

اینیاگرام تیپ 8 سلطه جو

ایشان تمایل شدیدی به کنترل کردن دارند. کنترل دارایی‌های‌شان برای‌شان بسیار مهم است. و نیز کنترل فضای شخصی‌شان. آنان برای دفاع از قلمرو شخصی خود، با دیگران می‌جنگند. و در نگاه ایشان، بهترین شیوه‌ی دفاع کردن، حمله است.

اینیاگرام تیپ 8 سلطه جو

آنان حمایتگران بسیار خوبی هستند؛ به‌خاطر خود و نیز به‌خاطر دوستان‌شان به مقابله با دیگران برمی‌خیزند.

غالباً عقاید شخصی خود را واقعیت تلقی می‌کنند.

تیپ هشت ایناگرام این قابلیت را دارد که رهبری بی‌نظیر باشد، او در رقابت‌ها عالی عمل می‌کند. امنیت دوستان و حمایت از مردم برایش بسیار مهم است و در برآوردن این دو سخت می‌کوشد.

نویسنده: سید علی باقری مدرس اناگرام

انیاگرام تیپ 8

برای آشنایی با تیپ های نه گانه شخصیت انیاگرام می توانید فایل صوتی آموزش اناگرام را تهیه نمایید.

شخصیت شناسی اینیاگرام و آموزش اناگرام

3 پاسخ
  1. محمد ضیا احمدی
    محمد ضیا احمدی گفته:

    در کتاب امثال و حکم دهخدا زیر مثل «انشاالله گربه است» مرحوم دهخدا شعری ساخته و در آن چالشگری را همخوابگی تعریف نموده است

    پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *