اناگرام تیپ 4

خصوصیات بارز اناگرام تیپ ۴ : هنرمند، احساساتی، درک شهودی بالا، خیال‌پرداز، رمانتیک، خود-ابرازکننده، زیبادوست، خاص، متشخص، دارای پتانسیل افسردگی، اهل غبطه خوردن، خلاق، آراسته، حساس، دوستدار غم و اندوه و انتظار، مهربان، خوش‌خلق، خوش‌سلیقه، نوآور، مبادی آداب، عزلت‌طلب، وابسته، حساس، گوشه‌گیر، در خود فرورفته، تراژیک و عاشق‌پیشه.

اینیاگرام تیپ چهار فردگرا

تیپ‌چهاری‌های اینیاگرام شیفته‌ی چیزهایی هستند که در دسترس نیستند و به دست آوردن‌شان دشوار است. ایده‌آل آنان هرگز در اینجا و اکنون وجود ندارد، آنان همواره یا به فکر معشوقی هستند که در کنارشان نیست و یا به یاد دوستی هستند که از دست رفته است.

اینیاگرام تیپ 4 فردگرا

آنان دوست دارند خاص جلوه کنند و به همین دلیل از هر چیزی که معمولی به نظر برسد، اجتناب می‌کنند. و نیز از زندگی عادی و روزمره ناراضی و گریزان‌اند. آنان اغلب احساس می‌کنند که بد فهمیده می‌شوند و تنها هستند.

تیپ‌چهاری‌های انیاگرام دارای پارادکس جاذبه و دافعه هستند؛ به این معنی که تلاش می‌کنند تا آنچه دوست دارند را به دست بیاورند، و سپس آن را پس بزنند. بدین‌سان احساس فقدان و بی‌اعتنایی در ایشان پدیدار می‌شود. و نیز حساسیت و عمق احساسات آنان افزایش می‌یابد و این‌گونه است که تیپ‌چهاری‌ها به خوبی می‌توانند با دیگران ابراز همدردی کنند.

اینیاگرام تیپ 4 فردگرا

آنان با خیال‌پردازی از زندگی روزمره فراتر می‌روند. و برای ترک وضعیت ملالت‌بار موجود، به هنر و کارهای پر شور و شرار روی می‌آورند. در واقع خلق و خوی ویژه، عادت‌های خاص، سلیقه، پوشش و تفریحات منحصر به فرد ایشان، بر اعتماد به نفس پایین‌شان نیز سرپوش می‌گذارد.

تیپ چهار ایناگرام این قابلیت را دارد که زندگی‌ای شورمند و خلاق برای خود ایجاد کند و نیز به دیگران در مورد دردی که می‌کشند کمک کند.

به تیپ ۴ اینیاگرام اجازه دهید تا خاص و خلاق باشد.

 

انیاگرام تیپ 4

تیپ چهار اینیاگرام را بهتر بشناسیم

افراد تیپ ۴ ایناگرام بر این باورند که باید عشق گمشده و یا موقعیت منحصر به فرد خود را بازیابند و اینگونه می توانند با پیدا کردن عشق و یا موقعیتی بی نظیر و خاص آرزوهای خود را برآورده سازند. بنابراین تیپ چهار انیاگرام افرادی رمانتیک، آرمانگرا، عمیقا احساساتی، همدل و قابل اعتماد هستند. آنها همچنین می توانند دراماتیک و گاهی در خود فرورفته باشند.

تمرکز و توجه

چه چیزی را از دست داده است.

درس زندگی

دوباره دریافتن یگانگی لحظه حال با قدردانی و شکرگزاری از آنچه در اینجا و اکنون رخ می دهد. احساس کردن تجربه ها در بدن تان، به جای افراط کردن در قصه هایی درباره آنچه رخ می دهد. و پذیرفتن خود، همانگونه که هستید؛ بدون نیاز به اینکه انسانی خاص و یا منحصر به فرد باشید.

سبک صحبت کردن

افراد تیپ چهار اناگرام بیانگر احساسات هستند، فردگرا و درون گرا هستند. همچنین دیگران می توانند هوش و خلاقیت آنان را درک کنند.
تیپ چهار انیاگرام بیش از حد از وضعیت حاضر ناراضی و بسیار حساس هستند.

چیزی که افراد تیپ چهار ایناگرام درباره خودشان به ما می گویند

 • من در آرزوی آنچه از دست رفته و یا دست نیافتنی است، هستم.
 • احساس عمیق طرد و رهاشدگی من، به این باور ترجمه می شود که؛ من هرگز کامل نخواهم بود.
 • به آنچه دیگران دارند و من ندارم غبطه می خورم و به آن صورتی ایده آل، خیالی و شاعرانه می دهم.
 • تجربیات معنادار و اصیل برای من ضروری هستند.
 • رنج من مرا از دیگران جدا می کند.

در رابطه با افراد تیپ ۴ اناگرام

 • حساسیت عاطفی، خلاقیت و آرمان گرایی آنها را درک کنید.
 • احساسات و واکنش های خود را آشکار کنید و نشان دهید؛ از منطقی بودن بیش از حد خودداری کنید.
 • زمانی که افراد تیپ ۴ اینیاگرام ناراحت هستند ممکن است همه سخنان شان مطابق با واقعیت نباشد؛ چرا که براساس احساسات لحظه ای ابراز می شوند.
 • زمانی که تجربه آنان از آنچه از دست رفته است را تایید می کنید، به لحظه حال بازگردید و مثبت باشید.
 • به دنبال درک کردن و همدلی باشید بدون اینکه الزاما موافق باشید.

اناگرام تیپ 4

درباره اناگرام تیپ ۴ بیشتر بدانیم

افراد تیپ چهار اناگرام غالبا احساس اشتیاق، سودازدگی یا حسادت برای آنچه از دست رفته است را تجربه می کنند. آنها به دنبال معنا و عمق در روابط، کار و یا تلاششان برای خلاقیت شخصی هستند.

بسیاری از افراد تیپ چهار انیاگرام هنرمندانی هستند که در بیان احساسات بشری، برتری دارند. اگرچه آنها در خلق تصاویر خوب هستند اما اصالت برای آنان مهم است. افراد تیپ چهار اینیاگرام به زمانی برای تنهایی نیاز دارند و برای رشد و بهبود شرایط باید غم و اندوه را با ظرفیت شادی و رضایت به تعادل برسانند.

گزاره اساسی

اگر بتوانید عشق ایده آل و یا شرایط بی عیب و نقص را بیابید، احساس دوست داشته شدن، تمامیت و کامل بودن می کنید.

نقاط قوت تیپ چهار اناگرام

خلاق، همدل، آرمان گرا، توانایی درک عواطف عمیق، شفقت

چالش های تیپ چهار انیاگرام

بداخلاق، انزوا طلب، در خود فرو رفته، بیش از حد حساس، سخت گیر، ناراضی از آنچه هست.

مکانیزم دفاعی

درون فکنی – ویژگی های شخص یا شیء را بطور ناخودآگاه در روان خود می گنجاند و به خود نسبت می دهد.
تیپ ۴ اینیاگرام با استفاده از روش درون فکنی به دنبال اجتناب از معمولی بودن و حفظ تصویری قابل اعتماد و معتبر از خود هستند. درون فکنی مثبت به آنان کمک می کند تا بر احساسات کمبودی که بر اثر جستجوی ارزش در روابط و یا تجربیات ایده آل احساس می کند غلبه کنند. با استفاده از درون فکنی منفی، آنان تمایل به سرزنش خود بابت همه آنچه در روابط شخصی شان به خوبی پیش نمی رود، دارند.

تمرین آگاهی

عادات ذهنی و یا مرکز توجه خود را با کمترین قضاوت ممکن مشاهده کنید. این سوالات را از خود بپرسید و همزمان به احساسات خود و نیز به واکنش بدن تان توجه کنید.

 • چگونه توجه و انرژی خود را متمرکز بر چیزهایی کرده ام که از دست رفته اند؟
 • در چه شرایطی و به چه شیوه هایی من احساس آرزوی شدید و احساس حسادت را تجربه می کنم؟
 • چگونه معمولی بودن و این جهانی بودن را بی ارزش و خوار می شمارم؟
 • آیا من از خاص و منحصر به فرد بودن احساس غررو می کنم؟ یا از کمتر از ایده آل خودم بودن، احساس شرم می کنم؟
 • در چه شرایطی و به چه شیوه هایی من دچار سوء تفاهم شده ام؟

سید علی باقری مدرس اناگرام

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *