جستجو
این کادر جستجو را ببندید.

آموزش رایگان اینیاگرام

تیپ های نه گانه شخصیت انیاگرام چه کاربردی در فروش دارد؟

تیپ های نه گانه شخصیت

فهرست مطالب

تیپ های نه گانه شخصیت اناگرام

به تعبیری اکثر افراد از تیپ های نه گانه شخصیت انیاگرام به دیگران چیزی می­ فروشند؛ که می تواند محصول، خدمت، مراقبت ­های پزشکی یا حتی یک ایده باشد. فروشنده صادق و قابل اعتماد کسی است که حتی به قیمت باختن در معامله، حقیقت را درباره آنچه قصد فروش آن را دارد به مشتری بیان می­ کند و این صداقت در واقع یک توانایی شگفت انگیز برای تحت تاثیر قرار دادن دیگران به منظور پاسخ مثبت گرفتن از آن­ها برای فروش چیزی است که آن­ها واقعا به آن نیاز دارند یا به آن تمایل دارند.

علم انیاگرام به طرز عجیبی از سه راه مختلف در فروش سودمند است: کمک به فروشندگان برای اینکه متوجه باشند که راهکارهایشان چگونه نقاط قوت و ضعف تیپ های نه گانه شخصیت انیاگرام را در بر می گیرد و همچنین شامل داده های مخصوص برای بهبودی ­های حرفه ای می­ شود، برای مدیران فروش این مزیت را دارد که کارمندان فروش را به بهترین شکل حمایت و ارتقا بخشند و برای کسانی که در قسمت فروش و خدمات مشتریان هستند، این مزیت را به ارمغان می­ آورد که آن­ها را قادر می­ سازد تا بتوانند بر روی نیازها و سبک ­های مختلف روابط بین فردی مشتریان از نه تیپ شخصییت اینیاگرامی مختلف آن­ها تمرکز داشته باشند.

تیپ های نه گانه شخصیت اینیاگرام

نقاط قوت تیپ های نه گانه شخصیت انیاگرام

با شناخت نقاط قوت تیپهای شخصیتی نه گانه انیاگرام،  می توانیم روند پیشرفت تیم فروش را تسریع کنیم.

انیاگرام تیپ ۱: سازماندهی شده، دقیق، جزئیات محصولات و خدمات را فراهم می ­آورند، پیگیری عالی

انیاگرام تیپ ۲: روابط قوی با مشتریان برقرار می­ کنند، گرم، خدمات­ گرا، متعهد به برآورده ساختن نیازهای مشتریان

انیاگرام تیپ ۳: راجع به خدمات و محصولات مطمئن هستند، قابل و توانمند در کارها، کارایی دارند روی بسته شدن فروش تمرکز دارند.

انیاگرام تیپ ۴: مشتاق، عنصر خلاقیت را به پیشنهادات، خدمات و محصولات اضافه می­ کنند، به خوبی به نیازهای مشتری گوش فرا می­ دهند.

انیاگرام تیپ ۵: مزاحمت ایجاد نمی­ کنند، نسبت به زوایای مختلف ارائه کالاها و خدمات آگاهی دارند، به قول­ های داده شده عمل می­ کنند.

انیاگرام تیپ ۶: مزایا و معایب (ریسک های) محصولات را تماماً در اختیار مشتریان قرار می ­دهند. سریع پاسخ می دهند و شوخ طبع هستند.

انیاگرام تیپ ۷: مشتاق، قادر به بیان فرصت های احتمالی و استفاده های خلاقانه مرتبط با محصولات و خدمات است، خوشایند و جذاب

انیاگرام تیپ ۸: صادق، رک، معتبر، قادر به فروش محصولات و خدمات برای درخواست های اولیه

انیاگرام تیپ ۹: قابل اعتماد، آرام، به راحتی ارتباط برقرار می­ کنند، غیرتهاجمی، دوستانه، به خوبی گوش می دهند .

تیپ های نه گانه شخصیت ایناگرام

چالش‌های تیپ های نه گانه شخصیتی انیاگرام

شخصیت شناسی  انیاگرام به ما کمک می کند تا با دانستن نقاط ضعف هر تیپ شخصیتی، افراد موجود در تیم فروش را بهتر انتخاب کنیم.

اینیاگرام تیپ ۱: همه چیز را با هم می­ خواهند (محصولات، خدمات و حمایت های قسمت های پشتیبانی را) تا بتوانند ۱۰۰% کامل باشند، ممکن است جزئیات زیادی بدهند، به آسانی ناراحت می شوند

اینیاگرام تیپ ۲: اطلاعات با بار منفی ای که ممکن است مشتریان خوش شان نیاید را نمی­ توانند به آسانی در اختیار مشتریان بگذارند؛ از قبیل تغییرات در محصولات و خدمات، افزایش قیمت ها و مزایای کمتر

 اینیاگرام تیپ ۳: ممکن است تاکید بیش از حد روی فروش محصولات و خدمات داشته باشند یا اعتماد به نفس کاذب داشته باشند، بیش از حد بی دردسر و موافق به نظر می ­رسند طوری که غیرقابل اعتماد یا ریاکار به نظر می ­رسند.

اینیاگرام تیپ ۴:  ممکن است داستان سرایی بیش از حد کنند و یا عکس ­العمل­ های مشتری را اشتباه تعبیر کنند، شکایت های مشتریان را ممکن است بیش از حد شخصی کنند.

اینیاگرام تیپ ۵: گرم، دغدغه مند یا رابطه محور به نظر نمی ­رسند.

اینیاگرام تیپ ۶:  ممکن است زیادی نگرانی ­ها و یا نقاط منفی و ضعف محصولات و خدمات را در ارتباطات شان منتقل کنند. زمانی که مشتری ادعایی دارد یا از حق خود دفاع می­ کند واکنش نشان می ­دهند.

 اینیاگرام تیپ ۷: ممکن است تنها نقاط قوت محصولات و خدمات را ارائه بدهند و اطلاعات منفی را نادیده می گیرند.

 اینیاگرام تیپ ۸: ممکن است بیش از حد سلطه جو به نظر برسند، پرخاشگر و بی­ حوصله هستند.

 اینیاگرام تیپ ۹: ممکن است برای کاهش تنش امتیازات بیش از حد به مشتری بدهند، به همه جزئیات توجه نمی­ کنند مخصوصا وقتی که تحت فشار قرار می گیرند.

انواع تیپ های شخصیتی انیاگرام

نکات بهبود دهنده تیپ های نه گانه شخصیت انیاگرام

شناخت خصوصیات ۹ تیپ شخصیتی انیاگرام، به رشد و پیشرفت تیم فروش کمک بسیاری می کند

انیاگرام تیپ ۱: روی این تمرکز کنید که بتوانید عناصر کلیدی را به درستی تشخیص دهید، به جای تمرکز بیش از حد بر روی جزئیات، به مشتریان آن چیزی را بدهید که نیاز دارند و این کار باعث کاهش نا امیدی و تحریک پذیری شما می­ شود.

انیاگرام تیپ ۲: زمانی که اطلاعاتی را ارائه می­ دهید که ممکن است مشتری خوشش نیاید؛ شفاف و به دور از ابهام باشید. به یاد داشته باشید که شفافیت بسیار مهم تر از این است که بخواهید تمام نیازهای مشتری را پاسخگو باشید.

انیاگرام تیپ ۳: تلاش بیش­تری برای رک بودن و صداقت کامل در تمام زمینه های فروش داشته باشید، که شامل جزئیات محصولات و خدمات، هزینه ها و زمان مورد نیاز است.

انیاگرام تیپ ۴: چهار برابر بیشتر از چیزی که افکار شخصی خودتان، احساسات و عقیده هایتان را به اشتراک می­ گذارید، به مشتریان گوش فرا دهید، کلمه ” نه ” را از زبان مشتری به عنوان طرد شدن شخصی خودتان در نظر نگیرید.

انیاگرام تیپ ۵: ارتباط های تان با مشتریان، به همان اندازه که ارتباط ذهنی است، قلبی هم باشد ، در نظر بگیرید که فهم کامل نیازهای مشتری نیازمند همدلی و فهم احساسی و عاطفی نیز هست.

انیاگرام تیپ ۶: کمیت هایی که با مشتری به اشتراک می­گذارید به ۴۰% کاهش دهید و به جای پیش بینی کردن نگرانی­ های پیرامون محصولات و خدمات، با دادن اطلاعات مثبت شروع کنید.

انیاگرام تیپ ۷: نکات مثبت و منفی محصولات و خدمات را با هم ارائه کنید و قبل از نظر دادن ابتدا به طور کامل تمام حرف­ های مشتری و خواسته هایش را بشنوید.

انیاگرام تیپ ۸: شدت و انرژی خود را به ۳۰% برسانید تا به مشتری اجازه حرکت بدهید و نیز احساس نکند بر او چیره شده اید.

انیاگرام تیپ ۹: هنگام تعامل با مشتریان، شفاف و موجز باشید. و بیاموزید که چگونه یک درخواست را از یک تقاضای از جنس زورگویی و فشار تشخیص بدهید.

تیپ های نه گانه شخصیت انیاگرام
شاید این مطالب را دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *